Emeryci w Polsce to już ponad 1/5 społ. Wkrótce część z nich będą potrzebowała pomocy, większej dostępności do specjalistów i opieki. Czym w tym kontekście jest deinstytucjonalizacja usług społecznych? Dlaczego jest konieczna? Na jakim etapie jesteśmy? Jak to wygląda gdzieś poza miastem? Na te i inne pytania odpowiada Karolina Poczykowska – członkini zarządu Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, ekspertka w dziedzinie planowania strategicznego, rewitalizacji, ewaluacji i rozwoju lokalnego. Z wykształcenia sojolożka, absolwentka szkoły i członkini stowarzyszenia STOP, absolwentka studiów MBA. Trenerka i doradczyni Sieci SPLOT.
OWOP wspiera wdrażanie innowacyjnych projektów prowadzących do deinstytunacjonalizacji usług społecznych. Najważniejsze z nich to „Skalowanie innowacji społecznej. Opieka domowa na terenach wiejskich” OWOP realizuje w partnerstwie z Fundacją Hospicjum Proroka Eliasza i Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.
OWOP jest też partnerem w projekcie „Dać to, czego naprawdę potrzeba – To give what is really needed” Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie, realizowanym we współpracy z Zarządem Województwa Podlaskiego oraz Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Informacja o projekcie:
"Skalowanie innowacji społecznej Opieka domowa na terenach wiejskich"
Informacja o projekcie:
"Dać to, czego naprawdę potrzeba – To give what is really needed"
Sfinansowano z Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.