Świetlica w Grajewie już otwarta!

Wersja PDFWersja PDF

Od dziś 1 czerwca 2020 r. w Grajewie wznawia działalność
świetlica środowiskowa „PRZYSTAŃ” dla 20 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Świetlica to miejsce, w którym młodzi ludzie mogą  rozwijać swoje zdolności, odkrywać talenty i poszerzać zainteresowania.

 

Spotkania w świetlicy to też czas integracji z rówieśnikami, gdzie można dzielić się swoimi problemami, radościami, smutkami i sukcesami. Tu nie ma miejsca na nudę, każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i spędzi miło czas. W ramach działania świetlicy oferujemy nie tylko wsparcie opiekuńczo-wychowawcze, ale również indywidualne konsultacje logopedyczne i psychoterapeutyczne a także zajęcia w małych grupach - wyrównawcze, zajęcia z kompetencji kluczowych (Akademia Umiejętności Społecznych, Akademia Informatyka i Programisty, Akademia Matematyka). Ponadto zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty, w tym zajęcia kulinarne, zajęcia sportowe, działania kulturalno-integracyjne (kino, dzień dziecka, spotkanie wigilijne).

Zajęcia będą prowadzone w grupach w zależności od wieku dzieci, ich potrzeb i możliwości z zachowaniem zaleceń i wytycznych GIS-u.

Działalność świetlicy jest realizowana w ramach projektu pt. „Świetlica środowiskowa w Grajewie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.