Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Unleash – Unchain – Unloose

Wersja PDFWersja PDF

Nieformalna Grupa FOS z Aten w Grecji w partnerstwie z:

1. Logical Sequence (LS laboratory) - grupą nieformalną składająca się z członków z Niemiec oraz przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL)
2. Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych (OWOP)
3. Organizacją non-profit ORIEL z Verony we Włoszech
realizowała projekt:

Unleash – Unchain – Unloose – fotografia kreatywna i artystyczna
na rzecz nieformalnej nauki i profesjonalizacji młodych ludzi

Okres realizacji: 07.08.2018 – 06.01.2019

Cele projektu:
Program grupy młodzieżowej "FOS" miał na celu poprawę umiejętności młodych ludzi i wzmocnienie ich odpowiedzialności obywatelskiej.
Projekt 3UN był skierowany do młodzieży w wieku od 22 do 26 lat, pochodzącej ze środowisk o mniejszych szansach, z niepełnosprawnościami, z rodzin migracyjnych, itp. Byli to wolontariusze oraz młode osoby zainteresowane rozwojem swoich kompetencji, a zwłaszcza charakteryzujące się zamiłowaniem do sztuki wizualnej, fotografii, historii, środowiska i kultury oraz pasją do twórczej i artystycznej fotografii.
Program podnosił kompetencje zawodowe młodych, a także zachęcał do aktywnego udziału w społeczeństwie, poprzez wspólne empiryczne i interaktywne nieformalne działania edukacyjne oraz współpracę w grupach. Program dostarczał uczestnikom:

  • wiedzę na temat historii średniowiecznych fortec, zamków bizantyńskich i frankońskich oraz fortec weneckich i genueńskich w Grecji i Europie, a także
  • umiejętności zaawansowanej technologii fotografii.

Nabyte kompetencje, miały ułatwić dostęp do rynku pracy oraz rozwój kapitału społecznego, między młodymi ludźmi a bardziej inkluzywną/powszechną Europą.

W ramach projektu, młodzież z Grecji, Włoch, Niemiec i Polski wyjechała do Lutraki w Grecji. W trakcie wyjazdu młodzież uczestniczyła w warsztatach, wykładach z ich aktywnym udziałem, dyskusjach, pokazach audiowizualnych i fotograficznych, w interaktywnych e-learningowych wycieczkach internetowych, warsztatach, grach fabularnych i ćwiczeniach w zakresie odgrywania ról oraz w wydarzeniach plenerowych i wizytach. Działania pozwoliły zdobyć użyteczne doświadczenia międzykulturowe. Bardzo ważną częścią wizyty w Grecji były warsztaty fotograficzne w miejscach historycznych.

Projekt realiowany w ramach Programu Erasmus Plus.

Status realizacji projektu: 
Projekt zakończony