Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

Open Learning Venues for Intercultural and Intergenerational Community

Wersja PDFWersja PDF

Ideą projektu jest wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w tworzeniu oferty edukacyjnej dla osób dorosłych z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, opartej o powszechnie dostępne i otwarte miejsca funkcjonujące w społecznościach lokalnych i wykorzystującej międzykulturowy i międzygeneracyjny kontekst.

Projekt jest realizowany w partnerstwie strategicznym na rzecz edukacji dorosłych, w ramach Programu Erasmus+, przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych, wraz z partnerami z czterech krajów europejskich:

 1. Volkshochschule Braunschweig GmbH - Niemcy
 2. Piparrika Elkartea - Hiszpania
 3. Caminhar ACAS - Portugalia
 4. Arendal Volksenopplaering - Norwegia

Cele projektu:

 • poznanie najlepszych praktyk i metodologii tworzenia open learning venues w perspektywie międzykulturowej i międzypokoleniowej;
 • tworzenie otwartych miejsc do nauki w celu włączania różnych wykluczonych grup;
 • wzmacnianie lokalnych społeczności;
 • rozwój współpracy pomiędzy różnymi lokalnymi interesariuszami (ośrodkami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury itp.);
 • zwiększanie kompetencji edukatorów w dziedzinie edukacji grup docelowych;
 • poprawa sytuacji dorosłych uczniów z grup docelowych;
 • rozszerzenie oferty edukacyjnej skierowanej do osób dorosłych ze środowisk migracyjnych i osób starszych;
 • rozwijanie potencjału organizacji partnerskich w dziedzinie współpracy ponadnarodowej i edukacji dorosłych w kontekście międzykulturowym i międzypokoleniowym.

W ramach projektu zostaną zorganizowane ponadnarodowe spotkania projektowe w każdej organizacji partnerskiej. Na spotkaniach zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie budowania open learning venues i ich wykorzystania w procesie edukacji osób dorosłych. Będzie to też okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy partnerami oraz rozwijania kompetencji edukatorów pracujących z osobami dorosłymi. Dobre praktyki zostaną zaprezentowane w formie e-booka, który będzie opracowany na zakończenie projektu.

Okres realizacji: 01.09.2018r – 31.03.2021r
Wartość projektu: 90 020 EUR

Więcej informacja na profilu projektu: https://www.facebook.com/openlearningvenues/

E-BOOK Z PRZYKŁADAMI DOBRYCH PRAKTYK
⇒ w polskiej wersji językowej do pobrania [TUTAJ]

⇒ w angielskiej wersji językowej do pobrania [TUTAJ]

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Status realizacji projektu: 
Projekt zakończony