Komunikat o błędzie

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/owoporg/domains/owop.org.pl/public_html/public/includes/file.phar.inc).

„Moja ulica, moje osiedle, moje miasto”

Wersja PDFWersja PDF

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku we współpracy z
norweskim Arendal Adult Learnig Centre realizuje projekt pt.
„Moja ulica, moje osiedle, moje miasto”

Okres realizacji: 01.01.2021 - 31.11.2022
Budżet projektu: 87 224 EURO

Celem projektu jest wzrost zaangażowania mieszkańców w życie swoich społeczności, swojego osiedla.

  1. Będziemy pracować animacyjnie na 6 białostockich osiedlach.
  2. Powołamy do życia Fora Aktywnych Mieszkańców, które pozwolą nawiązać komunikację z władzami osiedla i miasta oraz spotykać w jednym miejscu tych którzy chcą działać, zmieniać.
  3. Wykorzystamy dobre praktyki partnera norweskiego, w sposób szczególny pozwalające spotkać się osobom o różnych doświadczeniach, poglądach, statusie.
  4. Wypracujemy rekomendacje do władz miasta dotyczące rad osiedli.

Spacery tematyczne, gry terenowe, spotkania mieszkańców i warsztaty – zapraszamy Państwa do tworzenia opowieści o Waszych miejscach do życia.

Wybraliśmy osiedla: Bema, Tysiąclecia, Przyjaźń, Piasta, Białostoczek i TBS - tak, by były jak najbardziej zróżnicowane. Są to osiedla o różnej historii, tradycji, wielkości. Są tutaj osoby mieszkające „od zawsze”, ale też takie, które przyjechały niedawno - Poznajmy się. Porozmawiajmy o tym, czym jest dla nas miejsce, w którym żyjemy. Odkryjmy siebie i swoje osiedle na nowo.

Zapraszamy do współpracy społeczników, organizacje pozarządowe, animatorów kultury, uczestników zajęć organizowanych w osiedlowych klubach, nauczycieli, a także tych mieszkańców, którzy nie są oficjalnie zrzeszeni, ale chcą działać i poznawać swoje otoczenie na nowo. - Czekamy na osoby, które chcą wspólnie z nami budować opowieści o białostockich osiedlach i ich mieszkańcach.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniach serdecznie zapraszamy do kontaktu z:
⇒ Anna Sędziak, anna.sedziak@owop.org.pl
⇒ Ewa Jasińska, ewa.jasinska@owop.org.pl
⇒ Andrzej Kłopotowski, andrzej.klopotowski@poczta.onet.pl

Artykuł: "Nie znamy ludzi, którzy mieszkają obok". Osłabienie więzi społecznych wśród białostoczan - www.bialystokonline.pl
Artykuł: "Białystok. Osiedla potrzebują impulsu do działania. Projekt OWOP" - www.wyborcza.pl 
Artykuł: "Białostockie osiedla potrzebują impulsu. Do działania" - www.bia24.pl

Partner: Arendal Adult Learning Centre

Arendal Adult Learning Centre (AALC) to centrum informacyjne dla 450 dorosłych uczniów. Celem Centrum jest umożliwienie osobom potrzebującym wsparcia, w tym imigrantom, bycia aktywnymi obywatelami i przygotowanie ich do pracy lub dalszej nauki. Edukacja zakłada wykorzystanie zasobów, które już posiadają uczestnicy.
Instytucja współpracująca: With a Heart For Arendal (WHFA) to sieć współtworzona między gminą, biznesem, kulturą, organizacjami pozarządowymi i osobami fizycznymi, aby uczynić miasto lepszym miejscem do życia dla wszystkich. Przeciwdziała samotności, wykluczeniu, ubóstwu oraz promuje model włączenia społecznego poprzez aktywność. WHFA zdobyła pierwszą nagrodę Norwegian Innovation wraz z gminą Arendal w 2014 roku.

Projekt realizowany jest w ramach dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Status realizacji projektu: 
Projekt realizowany