Erasmus+ Edukacja Dorosłych - SZKOLENIE ON-LINE

Wersja PDFWersja PDF

W odpowiedzi na wyzwania związane z COVID-19
Komisja Europejska ogłosiła dodatkowy konkurs wniosków na projekty typu Partnerstwa w programie Erasmus+ (akcja 2) jeszcze w tym roku – termin składania wniosków 29 października 2020, godz. 12.00.

W przypadku sektora Edukacji dorosłych dodatkowy konkurs dotyczy wniosków o dofinansowanie projektów Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych, dotyczących rozwoju umiejętności oraz włączenia społecznego przez kreatywność i sztukę (został w wyznaczony dodatkowy priorytet, który musi być spełniony). Projekty mogą trwać od 12 do 24 miesięcy i muszą się rozpocząć między 1 marca a 30 czerwca 2021 r. Program skierowany jest głównie do organizacji pozarządowych, instytucji i placówek kultury oraz wszystkich organizatorów nieformalnej edukacji dorosłych, które chcą realizować projekty międzynarodowe, finansowane ze środków Komisji Europejskiej (EURO).

Od przyszłego roku zmienią się także zasady naboru w programie Erasmus +, to dobry moment by posłuchać w jakim kierunku idą zmiany.

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych i Stowarzyszenie Szukamy Polski zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniu on-line z udziałem przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Narodowa Agencja Programu Erasmus +)
20 października 2020 r. w godzinach 13:00 - 15:00 na platformie Zoom.

W programie spotkania:

  • informacje o konkursie KA2 (rozwój umiejętności oraz włączenia społecznego przez kreatywność i sztukę)
  • nowa perspektywa Erasmus + na lata 2021 – 2027
  • zasady akredytacji

Przewidziana jest możliwość zadawania pytań poprzez czat.
Link do szkolenia zostanie przesłany wszystkim którzy zgłoszą się na adres biuro@owop.org.pl