Edukacja medialna online - SUBREGION SUWALSKI

Wersja PDFWersja PDF

„Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”
Rekrutacja na bezpłatne warsztaty online z edukacji medialnej
SUBREGION SUWALSKI

W GRUDNIU 2020 przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Suwałk, Augustowa, Sejn, Sokółki i Moniek będą mieli możliwość udziału w warsztatach, które pozwolą im bardziej świadomie korzystać z mediów w codziennej pracy.
Szkolenie, prowadzone przez Krzysztofa Leończuka, stanowi praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące korzystaniu z Internetu.

Podczas kilku krótkich szkoleń online uczestnicy dowiedzą się, czym są kompetencje medialne, nauczą się jak świadomie korzystać z informacji, zgłębią temat dezinformacji (np. „fake newsy”, bańka informacyjna/filtrująca, błędy poznawcze) dzięki czemu staną się bardziej odpowiedzialnymi producentami i konsumentami mediów.
Warsztaty są kierowane szczególnie do przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, klubów społecznościowych, grup nieformalnych w Suwałkach. W ramach szkolenia uczestnicy będą mogli opracowacować własne pomysły działań skierowanych na rozwijanie kompetencji medialnych, a autorzy najlepszych projektów będą mieli szansę otrzymać niewielkie wsparcie finansowe na ich realizację.

Krzysztof Leończuk, który poprowadzi warsztaty, to certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, a także animator, doradca, koordynator projektów i ekspert w naszym Ośrodku Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Od 2 lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie projektów medialnych.

Warsztaty odbędą się w trybie online (za pośrednictwem platformy Webex Training).
Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe we wtorki: 1 grudnia, 8 grudnia, 15 grudnia i 22 grudnia w godz. 17:00-18:30, konsultacje z trenerem pomiędzy sesjami i pracę indywidualną uczestników.

Aby zarejestrować się na warsztaty „Edukacja medialna online. Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?” należy w terminie do piątku 23 października 2020 g. 16:00 wypełnić formularz dostępny pod linkiem: http://bit.ly/edukacjamedialna_suwalki
Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20min. Szkolenie będzie prowadzne w języku polskim, ale część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Karoliną Dziełak, Koordynatorką ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe i organizowane we współpracy z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. 

Jeśli interesuje Cię tematyka przeciwdziałania dezinformacji, odwiedź również Hive Mind (www.hive-mind.community)

Hive Mind jest platformą zaprojektowaną, żeby ułatwić rozwój kompetencji medialnych, niezbędnych do odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Na stronie Hive Mind możesz rozwijać się wspólnie z całą społecznością praktyków. Znajdziesz tam również nasze własne, niestandardowe narzędzie do analizy treści mediów społecznościowych (Social Media Radar) i kursy online do samodzielnej nauki. Wszystko to z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Dokumenty do pobrania: