Edukacja medialna online. "Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?"

Wersja PDFWersja PDF

„Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”
Rusza rekrutacja na bezpłatne warsztaty online z edukacji medialnej

W listopadzie przedstawiciele organizacji pozarządowych w Łomży będą mieli możliwość udziału w warsztatach, które pozwolą im bardziej świadomie korzystać z mediów w codziennej pracy. Szkolenie, prowadzone przez Krzysztofa Leończuka, stanowi praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące korzystaniu z Internetu.

Podczas kilku krótkich szkoleń online uczestnicy dowiedzą się, czym są kompetencje medialne, nauczą się jak świadomie korzystać z informacji, zgłębią temat dezinformacji (np. „fake newsy”, bańka informacyjna/filtrująca, błędy poznawcze) dzięki czemu staną się bardziej odpowiedzialnymi producentami i konsumentami mediów.
Warsztaty są kierowane szczególnie do przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, klubów społecznościowych, grup nieformalnych w Łomży. W ramach szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość opracowania i rozwinięcia własnych pomysłów na rozwinięcie kompetencji medialnych; a autorzy najlepszych projektów będą mogli otrzymać również niewielkie wsparcie finansowe na ich realizację.
Krzysztof Leończuk, który poprowadzi warsztaty, to certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, a także animator, doradca, koordynator projektów i ekspert w naszym Ośrodku Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Od 2 lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie projektów medialnych.
Warsztaty odbędą się w trybie online (za pośrednictwem platformy Webex Training). Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe we wtorki 3 listopada, 10 listopada, 17 listopada i 24 listopada w godz. 17:00-18:30, konsultacje z trenerem pomiędzy sesjami i pracę indywidualną uczestników.

Aby zarejestrować się na warsztaty „Edukacja medialna online. Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”  należy w terminie do 25 września 2020 g. 16:00 wypełnić formularz dostępny pod linkiem: https://bit.ly/32wOW4X
Część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób

Szkolenie jest zainicjowane przez TechSoup Europe i organizowane we współpracy z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

Kontakt:
Karolina Dziełak, Koordynatorka ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org

Dokumenty do pobrania: